OGLAS

U Svetom Filip i Jakovu, na nogometnom igralištu NŠK Nova zora, u organizaciji domaćeg Atletskog športskog kluba Rogovo, održan je Proljetni kros 2022. za uzrast djece od predškolaca do osmog razreda.
Nastupilo je oko stotinu djece iz tri atletska kluba, Biograd iz Biograda na Moru, Alojzije Stepinac iz Zadra te domaćin Rogovo iz Sv. Filip i Jakova, kao i individualni natjecatelji. Po sunčanom ali vjetrovitom vremenu, mali odnosno mladi atletičari natjecali su se u pet kategorija u muškoj i ženskoj konkurenciji: predškolci, prvi i drugi razred, treći i četvrti, peti i šesti i sedmi i osmi razred.

Odličja najuspješnijima uručio je nekadašnji predsjednika kluba AŠK Rogovo Jakov Baričić i Šime Stanić iz AK Alojzije Stepinac.
Posebne simpatije publike i djece privukao je mali Ukrajinac Emil Jones iz Šibenika, najbrži u kategoriji „3. i 4. razred“ ponosno podignuvši natpis „Slava Ukrajini“.

AŠK Rogovo u skorašnjem razdoblju očekuju nova natjecateljska iskušenja.
– U nadolezećem periodu AŠK Rogovo nastupit će na Otvorenom prvenstvu Grada Zadra u atletici 30. travnja, na Dalmatinskoj ligi za limače i limačice u Zadru 21. svibnja kao i na cestovnim atletskim utrkama širom Hrvatske. – rekao nam je predsjednik filipjanskog atletskog kluba Ivan Pikunić.


Rezultati

PREDŠKOLKE:
1. Tonka Polegubić (Biograd na Moru)
2. Rafaela Gambiraža (Zadar)

PREDŠKOLCI:
1. Jakov Torbarina (AK Alojzije Stepinac)
2. Lukas Barbaroša (IND)
3. Leonardo Stjepanović (AK Alojzije Stepinac)

1. i 2. RAZRED – DJEVOJČICE
1. Vita Gambiraža (AK Alojzije Stepinac)
2. Tonina Šarić (AK Biograd)
3. Eva Torbarina (Alojzije Stepinac)

1. i 2. RAZRED – DJEČACI
1. David Gambiraža (Zadar)
2. Borna Došen (AK Biograd)
3. Bepo Labar (AK Biograd)

3. i 4. RAZRED – DJEVOJČICE
1. Lara Persola (AŠK Rogovo)
2. Tonina Matić (AK Biograd)
3. Patricia Pešić (AK Biograd)

3. i 4. RAZRED – DJEČACI
1. Emil Jones (Šibenik)
2. Gabrijel Baričić (Sv. Filip i Jakov)
3. Filip Mijatović (AK Biograd)

5. i 6. RAZRED – DJEVOJČICE
1. Gita Birkić (AK Biograd)
2. Mia Mikulić (Rogovo)
3. Leona Petani (Alojzije Stepinac)

5. i 6. RAZRED – DJEČACI
1. Ivan Mustapić (AK Biograd)
2. Bartol Morožin (AK Biograd)
3. Antionio Desnica (Biograd)

7. i 8. RAZRED – DJEVOJČICE
1. Anđela Srdarović (Rogovo)
2. Marijeta Petrina (Rogovo)
3. Ana Utković (IND)

7. i 8. RAZRED – DJEČACI
1. Vice Mandić (Alojzije Stepinac)
2. Berto Mrvica (VK Zadar)
3. Nikola Orlović (AK Biograd)


FOTOGALERIJA (46)


OGLAS