OGLAS

U organizaciji Agencije za ruralni razvoj Zadarske županije, a pod pokroviteljstvom Zadarske županije, Upravnog odjela za poljoprivredu, u Vrani, u baštinskom hotelu Maškovića hanu otvoreni drugi po redu Dani otvorenih vrata agroturizma Zadarske županije u trajanju od 27. do 29. travnja 2018. godine.

Cilj ovakve manifestacije je promocija seoskih domaćinstava i njihovih gospodarstava kao i bogate gastronomske ponude ruralnog ravnokotarskog kraja i otoka. Posebno zadovoljstvo, istaknuto je na otvaranju, kušati ukusne i zdrave lokalne namirnice dozrele pod mediteranskim suncem i tradicionalne pripravke s daškom kreativnosti, odnjegovane žuljevitim rukama pastira, vinogradara, težaka i ribara zadarskog kraja.

Na konferenciji za medije, koju je vodio glasnogovornik Zadarske županije Ante Župan, ravnatelj AGRRA-e Vladimir Kovačević naglasio je nedvojbeno najvažniju ulogu obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava u poslovanju AGRRA-e.
– Oni u svome radu prezentiraju sve ono dobro iz ruralnih područja naše županije. Od gastro-događaja, poljoprivrede, kulture, tradicije do baštine. Mislim da su oni pravi reprezenti naše županije i ruralnih područja. – kazao je Kovačević dodavši kako postoji velik interes za ovakvim oblikom turizma.

Svoje specijalitete, uz toplu dobrodošlicu, obiteljsko ozračje i očuvanu prirodu ponudit će jedanaest subjekata: Ražnjevića dvori Polača, Poljoprivredna zadruga Maslina i vino Polača, OPG Sandra Babac Poljica, Maškovića han Vrana, Agroturizam Odžaković Nadin, Gospodarstvo Roca Velim, Seosko gospodarstvo Mićanovi dvori, Kraljevski vinogradi Petrčane, OPG Butić Briševo, OPG Matulić Pašman i OPG Škaulj Nadin.
Mihaela Kadija, direktorica Turističke zajednice Zadarske županije, naglasila je kako je ovaj vid ponude trend u svijetu i kako naša destinacija ispunjava kriterije za ovu vrstu potražnje.

– Današnji trend je pružiti destinaciju gostu onakvu kakva uistinu jest. Jedan od ciljeva je da se i domaće stanovništvo upozna s ponudom jer su oni osnovni korisnici usluga. – rekla je Kadija.
Zamjenik župana Zadarske županije Šime Mršić istaknuo je ulaganje nemalih financijskih sredstava iz županijskog proračuna upravo zbog prepoznatog potencijala ruralnog dijela Zadarske županije.

– Taj potencijal treba pokazati pogotovo domaćim žiteljima koji često nisu svjesni čime raspolažemo. Samo poticanjem selektivnih oblika turizma možemo produžiti sezonu, a privlačenjem samo malog postotka turista u ruralne krajeve već bismo puno postigli. – kazao je Mršić.
Svečanom otvaranju 2. Dana otvorenih vrata agroturizma Zadarske županije u impozantnom ambijentu baštinskog hotela Maškovića han nazočili su još županijski pročelnik za poljoprivredu Daniel Segarić te načelnik Općine Pakoštane Milivoj Kurtov.


 

OGLAS

ODGOVORI:

Please enter your comment!
Please enter your name here