U Biogradu započela Futsal liga osnovnih škola Zadarske županije: Zadarska županija primjer drugima u školskom sportu

240

Udarcem sa sedam metara župana Zadarske županije Božidara Longina i za ovu prigodu u ulozi vratara gradonačelnika Grada Biograda Ivana Kneza svečano je započelo prvo izdanje Futsal lige osnovnih škola Zadarske županije u organizaciji Županijskog saveza školskog sporta, a pod pokroviteljstvom Zadarske županije.

U Biogradu na Moru, u sportskoj dvorani osnovne škole, svečano je otvoreno natjecanje u futsalu u kojem će sudjelovati više od petsto učenika iz dvadeset tri osnovne škole s područja naše županije, odnosno trideset dvije ekipe.
Županijski savez školskog sporta Zadarske županije ove je školske godine, sukladno najavama, proširio broj sportova u kojima će se natjecati učenici i učenice osnovnih i srednjih škola. Nakon muške košarkaške i ženske odbokajške lige za srednje škole pokrenute prošle godine, od ove školske godine kreću i natjecanja u futsalu za učenike osnovnih škola i u rukometu za učenike srednjih škola.

U svečanosti otvaranja nastupile su Biogradske mažoretkinje i Pakoške mažoretkinje, himnu Republike Hrvatske otpjevala je sopranistica i profesorica Martina Latin-Kolega, a tijekom poslijepodneva odigrano je šest utakmica u kojima u snage odmjerile ekipe šest škola iz: Pakoštana, Neviđana, Svetog Filip i Jakova, Polače, Stankovaca i Biograda na Moru.
Predsjednik Hrvatskog školskog saveza Nikica Perković posebno se zahvalio županu Longinu na doprinosu u organizaciji školskog sporta koji se zbiva i „u malim mjestima gdje nema velikog sadržaja“.

– Zadarski školski sport grabi velikim koracima naprijed tako da postaje veliki primjer svima ostalima u Hrvatskoj. Posebno pohvaljujem program univerzalne sportske škole od prvog do četvrtog razreda pa kada roditelji pitaju kuda ću s djetetom, ja im odgovorim „dajte ih u školski sport“, to je program koji nam treba! – rekao je Perković.
Zadarski župan Božidar Longin istaknuo je kako je želja uspostaviti natjecanje svih škola u svim sportskim disciplinama. Dodao je kako je težište sada na kolektivnim sportovima ali uskoro se očekuju i pojedinačni sport poput atletike.

– Božićni su blagdani pred nama, vrijeme je darivanja pa nismo došli praznih ruku ovdje. Županija će dati za novo školsko igralište i parkiralište u dvorištu škole milijun i po kuna! To je naš dar za blagdane! – naglasio je Longin.
Na kraju, predsjednik Županijskog saveza školskog sporta Zadarske županije Branimir Peričić uručio je zahvalnicu, u ime organizatora, za pokroviteljstvo školskih sportskih natjecanja Zadarskoj županiji, odnosno županu Božidaru Longinu.


Rezultati 1. kola B skupine:

1.KOLO

Grupa B

OŠ BIOGRAD – OŠ PAKOŠTANE 5 : 0
Suci: Araminčić, Araminčić

OŠ BIOGRAD: Mateo Mitrović, Jerolim Šaja, Stipe Šarić, Ivan Nekić, Dino Mrvičić, Vice, Kulaš Josip Krstinić, Dominik Gobin, Zvonimir Pilipović, Roko Lukšić – VODITELJ: Danijel Torbarina.

OŠ PAKOŠTANE: Feti Gegollaj, Šime Golem, Nikola Prtajin, Ante Vukoja, Jakov Pilić, Josip Canjuga, Frane Panđić, Duje Kazija, Ivan Banđen, Jerolim Čirjak, Šime Čirjak, Jure Šimović, Frane Šarić – VODITELJ: Šime Mikas.

OŠ NEVIĐANE – OŠ SV. FILIP I JAKOV 2 : 1
Suci: Araminčić, Araminčić

OŠ NEVIĐANE: Stipe Jureško, Lovre Magić, Ivan Pedišić, Mate Magić, Luka Ugrinić, Paško Ugrinić, Filip Škrak, David Škrokov – VODITELJ: Nikica Polegubić.

OŠ SV. FILIP I JAKOV: Roko Stevanja, Gabrijel Jurjević, Frane Galešić, Gabrijel Montabelo, Vinko Kardum, Jakov Polegubić, Josip Galešić, Renato Katuša, Dominik Persola, Toni Katuša – VODITELJ: Rikardo Baričić.

OŠ POLAČA – OŠ STANKOVCI 0 : 1
Suci: Araminčić, Araminčić

OŠ POLAČA: Ivan Bobanović, Luka Erlić, Karlo Prtenjača, Frane Bobanović, Nikola Bobanović, Šimun Erlić, Ivan Galac, Kristijan Bobanović – VODITELJ: Nikica Polegubić.

OŠ STANKOVCI: Ivan Dubravica, Roko Bastać, Ivan Brčić, Jakov Ledenko, Leon Bačić, Adrian Vunić, Josip Marić, Kristijan Perica, Franko Morić, Ante Šarlija, Ivan Vunić – VODITELJ: Šime Kraljević.

OŠ BIOGRAD – OŠ NEVIĐANE 6 : 3
Suci: Araminčić, Araminčić

OŠ BIOGRAD: Mateo Mitrović, Jerolim Šaja, Stipe Šarić, Ivan Nekić, Dino Mrvičić, Vice, Kulaš Josip Krstinić, Dominik Gobin, Zvonimir Pilipović, Roko Lukšić – VODITELJ: Danijel Torbarina.

OŠ NEVIĐANE: Stipe Jureško, Lovre Magić, Ivan Pedišić, Mate Magić, Luka Ugrinić, Paško Ugrinić, Filip Škrak, David Škrokov – VODITELJ: Nikica Polegubić.

OŠ PAKOŠTANE – OŠ POLAČA 0 : 6
Suci: Araminčić, Araminčić

OŠ PAKOŠTANE: Feti Gegollaj, Šime Golem, Nikola Prtajin, Ante Vukoja, Jakov Pilić, Josip Canjuga, Frane Panđić, Duje Kazija, Ivan Banđen, Jerolim Čirjak, Šime Čirjak, Jure Šimović, Frane Šarić – VODITELJ: Šime Mikas i Danijel Torbarina.

OŠ POLAČA: Ivan Bobanović, Luka Erlić, Karlo Prtenjača, Frane Bobanović, Nikola Bobanović, Šimun Erlić, Ivan Galac, Kristijan Bobanović – VODITELJ: Nikica Polegubić.

OŠ SV. FILIP I JAKOV – OŠ STANKOVCI 3 : 1
Suci: Araminčić, Araminčić

OŠ SV. FILIP I JAKOV: Roko Stevanja, Gabrijel Jurjević, Frane Galešić, Gabrijel Montabelo, Vinko Kardum, Jakov Polegubić, Josip Galešić, Renato Katuša, Dominik Persola, Toni Katuša – VODITELJ: Rikardo Baričić.

OŠ STANKOVCI: Ivan Dubravica, Roko Bastać, Ivan Brčić, Jakov Ledenko, Leon Bačić, Adrian Vunić, Josip Marić, Kristijan Perica, Franko Morić, Ante Šarlija, Ivan Vunić – VODITELJ: Šime Kraljević.


Tablica – Grupa B

1. OŠ BIOGRAD 2 2 0 0 11 3 +8 6
2. OŠ POLAČA 2 1 0 1 6 1 +5 3
3. OŠ NEVIĐANE 2 1 0 1 5 7 -2 3
4. OŠ SV. FILIP I JAKOV 2 1 0 1 4 3 +1 3
5. OŠ STANKOVCI 2 1 0 1 2 3 -1 3
6. OŠ PAKOŠTANE 2 0 0 1 0 11 -11 0