Petak, 29 ožujka, 2024

[BRDSKI BICIKLIZAM] Robert Rosan srebrni na Hvaru, Petar Škiljić brončani

Brdski biciklisti BBK Pakoštane prošle subote sudjelovali su na brdsko-biciklističkoj utrci „XCP Hora Faros“ u Starom Gradu na otoku Hvaru u sklopu „XC zimske lige Dalmacije“.
Od pakoštanskih natjecatelja najviše uspjeha imao je Robert Rosan koji je osvojio srebrno odličje u kategoriji 19-30 godina s vremenom 1h:17m:54s i prosječnom brzinom od 22,5 km/h.

Petar Škiljić, s vremenom 1h:25m:01s i prosječnom brzinom od 20.6 km/h, na električnoj bicikli osvojio je broncu u kategoriji E-bike dok je Jure Škiljić zauzeo četvrto mjesto u kategoriji 40-50 godina.
Na utrci u organizaciji lokalnog Biciklističkog kluba Teuta sudjelovalo je ukupno 63 natjecatelja iz Hrvatske i Bosne Hercegovine. Vozilo se u ukupnoj dužini od 29,2 kilometra za muškarce te 19,8 kilometara za žene.
Do kraja natjecateljske sezone još je pet utrka od kojih je pretposljednja 13. ožujka 2022. u Pakoštanima u organizaciji domaćeg BBK Pakoštane.

U momčadskom poretku, od ukupno 22 kluba, BBK Pakoštane drže treće mjesto s 90 osvojenih bodova. Prvi je BBK Orlov krug Vodice sa 108, a na drugom mjestu BK Primošten sa 103 boda.